از شیر مرغ تا همه چی
درباره وبلاگ


نام &آموزش آشپزی*نكات خانه داری*خواص میوه&عكس ها و بیوگرافی بازیگران ایرانی و خارجی،مدل لباس و آرایش

مدیر وبلاگ : ghaza20
نویسندگان

گل ها را چند روز بیشتر مهمان خانه های تان کنید

کاربرد یک دسته گل زیبا، فقط به یک هدیه برای دوستان و آشنایان محدود نمی شود. گل ها می توانند بسیار بیشتر از یک مجسمه، تابلو یا اشیای زینتی دیگر خانه ما را زیبا و با نشاط کنند؛ حتی نگاه کردن به شاخه های گل می تواند بر روحیه و احساسات اعضای خانواده تأثیر زیادی بگذارد و روابط آنها را با یکدیگر مهربانانه تر کند.
اگر می خواهید انرژی جادویی گل ها را به محیط زندگی خود هدیه کنید می توانید با رعایت کردن چند نکته، هم از زیبایی آنها بیشترین استفاده را ببرید و هم عمر کوتاه گل ها را کمی طولانی تر کنید.
گلدان گل را در پرترافیک ترین نقطه خانه قرار دهید تا همه از زیبایی آن لذت ببرند. یکی از این مکان ها، میز آشپزخانه است زیرا همه اعضای خانواده حداقل روزی یک بار در آن جا دور هم جمع می شوند. اگر نزدیک در ورودی، جاکفشی یا میز کوچکی دارید، می توانید با گذاشتن چند شاخه گل کاری کنید که همه اعضای خانواده هنگام ورود یا خروج از خانه احساس خوب و روحیه ای با نشاط و پرانرژی پیدا کنند.
اگر می خواهید در مهمانی ها از گل برای تزئین خانه استفاده کنید، سعی کنید رنگ گل ها با دکور خانه همخوانی داشته باشد. در چنین مواردی استفاده از دسته گل هایی که همه شاخه های آن از یک نوع هستند یا انواع مختلف گل که همه یک رنگ هستند می تواند جلوه بسیار زیبایی به خانه شما بدهد.
اگر می خواهید میز شام را با یک گلدان گل تزئین کنید، بهتر است از گلدان های بزرگ و شاخه گل های زیاد استفاده نکنید زیرا اگر مهمانان بخواهند هنگام صرف شام با یکدیگر حرف بزنند باید مرتب به چپ و راست گردن بکشند تا صورت یکدیگر را از بین شاخه های گل ببینند! اما اگر شام به صورت سلف سرویس است یک دسته گل بزرگ می تواند میز شام تان را زیباتر کند.
هنگام خرید گل، بهتر است برخی از شاخه ها را به صورت غنچه، بعضی را در حال شکفته شدن و بقیه را به صورت کاملاً شکفته شده انتخاب کنید. برای چیدن آنها در گلدان بهتر است، غنچه ها را در بالاترین بخش دسته گل و قسمت های کناره آن قرار دهید. گل های شکفته شده را در مرکز و قسمت های پائین تر بگذارید و گل های نیمه باز را در قسمت های مختلف قرار دهید.
برگ هایی را که در قسمت پائین ساقه هستند و درون آب قرار می گیرند جدا کنید زیرا این برگ ها فاسد شده و محل تجمع باکتری می شوند و در نتیجه عمر گل ها کوتاه تر می شود.
از گلفروشی ها قطره های مخصوصی را که غذای گل های شاخه بریده است، تهیه کنید و از آنها به میزان لازم به آب گلدان اضافه کنید.
گل ها را هرگز در معرض نور مستقیم خورشید یا نزدیک منبع حرارتی مانند رادیاتور قرار ندهید زیرا این امر موجب می شود آب ذخیره شده در گلبرگ ها به سرعت از بین برود و در نتیجه گل ها زودتر پژمرده می شوند.
هر چند وقت یک بار مقداری آب روی گل ها اسپری کنید تا محیط مرطوب اطراف آنها ایجاد شود. با انجام این کار و قراردادن آنها در یک محیط خنک، گل ها چند روزی بیشتر مهمان خانه های شما خواهند بود.

نوع مطلب : نكات خانه داری، 
برچسب ها : گل ها را چند روز بیشتر مهمان خانه های تان کنید، کاربرد یک دسته گل زیبا، فقط به یک هدیه برای دوستان و آشنایان محدود نمی شود. گل ها می توانند بسیار بیشتر از یک مجسمه، تابلو یا اشیای زینتی دیگر خانه ما را زیبا و با نشاط کنند؛ حتی نگاه کردن به شاخه های گل می تواند بر روحیه و احساسات اعضای خانواده تأثیر زیادی بگذارد و روابط آنها را با یکدیگر مهربانانه تر کند.، اگر می خواهید انرژی جادویی گل ها را به محیط زندگی خود هدیه کنید می توانید با رعایت کردن چند نکته، هم از زیبایی آنها بیشترین استفاده را ببرید و هم عمر کوتاه گل ها را کمی طولانی تر کنید.، اگر می خواهید در مهمانی ها از گل برای تزئین خانه استفاده کنید، سعی کنید رنگ گل ها با دکور خانه همخوانی داشته باشد. در چنین مواردی استفاده از دسته گل هایی که همه شاخه های آن از یک نوع هستند یا انواع مختلف گل که همه یک رنگ هستند می تواند جلوه بسیار زیبایی به خانه شما بدهد.،
لینک های مرتبط :
چهارشنبه 22 شهریور 1391 :: نویسنده : ghaza20

رفع بوی سیگار و دود

وقتی لباس شسته می شود باید هر گونه بو از آن خارج شود. استفاده از اسپری های خوشبوکننده در این زمان موثر است، ولی اگر لباس ها بوی دود و سیگار گرفته اند و پس از شستشو هم این بو از بین نمی رود، در خانه کاری از دست شما برنمی آید، باید به یک خشکشویی که پاک کننده ازن دارد، لباس ها را تحویل دهید.

نوع مطلب : نكات خانه داری، 
برچسب ها : رفع بوی سیگار و دود، وقتی لباس شسته می شود باید هر گونه بو از آن خارج شود. استفاده از اسپری های خوشبوکننده در این زمان موثر است، ولی اگر لباس ها بوی دود و سیگار گرفته اند و پس از شستشو هم این بو از بین نمی رود، در خانه کاری از دست شما برنمی آید، باید به یک خشکشویی که پاک کننده ازن دارد، لباس ها را تحویل دهید.،
لینک های مرتبط :
چهارشنبه 22 شهریور 1391 :: نویسنده : ghaza20

تمیزکردن اتو

ابتدا اتو را به شدت گرم کنید و سپس روی پارچه خشن و بی مصرفی بکشید تا تمیز شود. سپس در صورتیکه کف اتوی شما از جنس تفلون نباشد، می توانید با کشیدن یک تکه سنباده به کف اتو آن را تمیز کنید.

نوع مطلب : نكات خانه داری، 
برچسب ها : تمیزکردن اتو، ابتدا اتو را به شدت گرم کنید و سپس روی پارچه خشن و بی مصرفی بکشید تا تمیز شود. سپس در صورتیکه کف اتوی شما از جنس تفلون نباشد، می توانید با کشیدن یک تکه سنباده به کف اتو آن را تمیز کنید.،
لینک های مرتبط :
چهارشنبه 22 شهریور 1391 :: نویسنده : ghaza20

استفاده از «دارچین» برای جلوگیری از کپک زدگی

«دارچین» که در بسیاری از نان ها و شیرینی ها بعنوان ادویه استفاده می شود، بزودی بعنوان ماده ضدکپک در بسته بندی موادغذایی استفاده خواهد شد. با وجود شیرینی و عطر موجود در این ماده، دارچین می تواند عامل نابودی میکروب ها شود. این ماده در مصر باستان در مومیایی کردن مورد استفاده قرار می گرفته است. با توجه به این خصوصیت، محققان اسپانیایی از قابلیت ضدمیکروبی «دارچین» برای تولید نوعی بسته بندی ضدکپک استفاده کرده اند. آنها اعلام کردند بر اساس آزمایش های به عمل آمده، کاغذی که دارای ۶درصد از روغن دارچین باشد تا ۹۶درصد از گسترش کپک در سطح نانی که از قبل دچار کپک زدگی شده بود، جلوگیری کرده و می تواند تازگی نان را تا ۱۰روز حفظ کند. محققان دانشگاه «زاراگوزا» اعلام کردند پوشش های پلاستیکی دارچین دار هم اکنون مورد استفاده تجاری قرار گرفته و می تواند در حفظ و تازگی میوه ها، سبزیجات و گوشت نیز موثر باشد. بر اساس گزارش «نیویورک تایمز»، گاهی استفاده از این پوشش ها باعث انتقال عطر دارچین به مواد غذایی می شود. همچنین استفاده مستقیم از این ماده برای حفظ مواد غذایی به دلیلی عدم آزادسازی مواد حفاظتی آن زیاد تاثیرگذار نخواهد بود.

نوع مطلب : نكات خانه داری، 
برچسب ها : استفاده از «دارچین» برای جلوگیری از کپک زدگی، «دارچین» که در بسیاری از نان ها و شیرینی ها بعنوان ادویه استفاده می شود، بزودی بعنوان ماده ضدکپک در بسته بندی موادغذایی استفاده خواهد شد. با وجود شیرینی و عطر موجود در این ماده، دارچین می تواند عامل نابودی میکروب ها شود. این ماده در مصر باستان در مومیایی کردن مورد استفاده قرار می گرفته است. با توجه به این خصوصیت، محققان اسپانیایی از قابلیت ضدمیکروبی «دارچین» برای تولید نوعی بسته بندی ضدکپک استفاده کرده اند. آنها اعلام کردند بر اساس آزمایش های به عمل آمده، کاغذی که دارای ۶درصد از روغن دارچین باشد تا ۹۶درصد از گسترش کپک در سطح نانی که از قبل دچار کپک زدگی شده بود، جلوگیری کرده و می تواند تازگی نان را تا ۱۰روز حفظ کند. محققان دانشگاه «زاراگوزا» اعلام کردند پوشش های پلاستیکی دارچین دار هم اکنون مورد استفاده تجاری قرار گرفته و می تواند در حفظ و تازگی میوه ها، سبزیجات و گوشت نیز موثر باشد. بر اساس گزارش «نیویورک تایمز»، گاهی استفاده از این پوشش ها باعث انتقال عطر دارچین به مواد غذایی می شود. همچنین استفاده مستقیم از این ماده برای حفظ مواد غذایی به دلیلی عدم آزادسازی مواد حفاظتی آن زیاد تاثیرگذار نخواهد بود.،
لینک های مرتبط :
چهارشنبه 22 شهریور 1391 :: نویسنده : ghaza20

لکه خون

اگر لکه خون روی لباس یا پارچه ای ریخته است آن را برای نیم ساعت در آب سرد قرار دهید. لکه پاک خواهد شد، ولی اگر لکه هنوز باقی مانده و پاک نشده بود، کمی آب را با تردکننده های تجاری گوشت مخلوط کنید تا پروتئین خون را تجزیه کند و لکه پاک شود.

نوع مطلب : نكات خانه داری، 
برچسب ها : لکه خون، اگر لکه خون روی لباس یا پارچه ای ریخته است آن را برای نیم ساعت در آب سرد قرار دهید. لکه پاک خواهد شد، ولی اگر لکه هنوز باقی مانده و پاک نشده بود، کمی آب را با تردکننده های تجاری گوشت مخلوط کنید تا پروتئین خون را تجزیه کند و لکه پاک شود.،
لینک های مرتبط :
چهارشنبه 22 شهریور 1391 :: نویسنده : ghaza20

ســاد‌ه، کــم هـزینـه و مـفید‌

شگرد‌هایی که برخی خانمها یا آقایان برای آشپزی، نگهد‌اری مواد‌ غذایی و آسایش بیشتر د‌ر زند‌گی می‌د‌انند‌، د‌ر عین ساد‌گی، مفید‌ و لذتبخش نیز هستند‌. د‌ر این مطلب به چند‌ نکته کارساز د‌ر این رابطه اشاره شد‌ه است:
● ‏استفاد‌ه بهینه از سبزی خشک‎ ‎
‎‎چنانچه قصد‌ استفاد‌ه از سبزی خشک د‌ر غذاها را د‌ارید‌، توصیه می‌کنیم حد‌ود‌ سه ـ چهار ساعت قبل سبزیها را د‌رون آب سرد‌ خیس کنید‌ تا به تد‌ریج نرم شد‌ه و به صورت سبزی تازه د‌ر آیند‌.‏‎
● قابلمه‌های‌‌ صحرایی
‎‎اگر د‌ر پیک نیک قصد‌ کرد‌ید‌ د‌ر قابلمه، ماهیتابه یا کتری خود‌، روی زغالهای صحرایی غذا د‌رست کنید‌، اما نگران سیاه شد‌ن بیرون ظرف خود‌ هستید‌، کافی است به پشت ظروف خود‌ کمی خمیر ریش‌تراشی بمالید‌. با این تد‌بیر سیاهی ناشی از د‌ود‌ زغال و اجاق به راحتی پاک خواهد‌ شد‌؛ بد‌ون آنکه خراشی به ظروف شما وارد‌ شود‌.‏‎
● ‎سرکه و نمک د‌ر فنجان چای
‎‎برای شستن لیوانها و فنجانهای شیشه‌ای که بر اثر خورد‌ن چای، کد‌ر و بد‌منظره شد‌ه‌اند‌، می‌توانید‌ هفته‌ای یکبار همه لیوان‌ها را د‌ر محلول سرکه و نمک خیساند‌ه، بعد‌ شسته و آبکشی کنید‌ تا د‌رخشند‌گی روز اول خود‌ را پید‌ا کنند‌.‏‎
● قند‌ اد‌کلنی‎
‎برای خوشبو شد‌ن فضا و محیط خانه می‌توانید‌ به روش زیر عمل کنید‌‎:
‎د‌ر یک نعلبکی کمی اد‌کلن خوشبو ریخته و یک حبه قند‌ چهار گوش د‌ر آن بیند‌ازید‌، طوری که اد‌کلن را خوب جذب کرد‌ه و خیس شود‌، سپس قند‌ را آتش بزنید‌ و وقتی اد‌کلن تمام شد‌، قند‌ را خاموش کنید‌. با این تد‌بیر فضای خانه بسیار معطر خواهد‌ شد‌.‏‎
● ‎فساد‌ میوه‌ها
‎‎لابد‌ برای شما هم پیش آمد‌ه که وقتی میوه‌ها را د‌ر قسمت جامیوه‌ای پایین یخچال قرار می‌د‌هید‌، بعد‌ از چند‌ روز کم‌کم شروع به کپک زد‌ن کرد‌ه و خراب می‌شوند‌. علت آن هم آبی است که به تد‌ریج د‌ر جا میوه‌ای جمع می‌شود‌ و نیز رطوبت د‌ائمی یخچال‎.
‎چنانچه یک قطعه اسفنج ـ چه طبیعی و چه مصنوعی ـ را د‌ر جامیوه‌ای قرار د‌هید‌، رطوبت و آبها را جذب کرد‌ه و مانع کپک‌زد‌گی می‌شود‌.
● ‎سماور‎
‎برای زود‌ جوش آمد‌ن آب سماور، ابتد‌ا آن را تا نیمه از آب پر کنید‌ و پس از گرم شد‌ن، بقیه آب را به آن اضافه کنید‌.‏‎

نوع مطلب : نكات خانه داری، 
برچسب ها : ســاد‌ه، کــم هـزینـه و مـفید‌، شگرد‌هایی که برخی خانمها یا آقایان برای آشپزی، نگهد‌اری مواد‌ غذایی و آسایش بیشتر د‌ر زند‌گی می‌د‌انند‌، د‌ر عین ساد‌گی، مفید‌ و لذتبخش نیز هستند‌. د‌ر این مطلب به چند‌ نکته کارساز د‌ر این رابطه اشاره شد‌ه است:، ● ‎سماور‎،
لینک های مرتبط :
چهارشنبه 22 شهریور 1391 :: نویسنده : ghaza20

لکه دیوار

اگر کوچولو روی دیوارها را خط خطی کرده است، به جای نگرانی و عصبانیت روی یک پارچه حوله ای پرزدار یک قطره مایع حلال خشکشویی بریزید و با دقت روی لکه های مواد شمعی بکشید.
به سرعت لکه ها پاک می شوند ولی هرگز از این ترکیب برای سطوحی که کاغذ دیواری شده و قدیمی هستند، استفاده نکنید.

نوع مطلب : نكات خانه داری، 
برچسب ها : لکه دیوار،
لینک های مرتبط :


( کل صفحات : 2 )    1   2   
موضوعات
پیوندها
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات